سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > پیام نوروزی رییس هیات مدیره و مدیر عامل در سال ۱۳۹۷


  چاپ        ارسال به دوست

پیام نوروزی رییس هیات مدیره و مدیر عامل در سال ۱۳۹۷

بسمه تعالی

فرارسیدن سال نو را به همه همکاران گرامی، فعالان ارجمند بخش صنعت، معدن و تجارت به ویژه افرادی که با شرکت در نمایشگاههای بین المللی داخلی و برون مرزی یا خدمت به صنعت نمایشگاهی موجبات تقویت بنیه های اقتصادی کشور، افزایش درآمد ارزی و توسعه صادرات و رونق تجارت ایران را فراهم کرده اند صمیمانه شادباش می گویم .

شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران با بیش از نیم قرن خدمت به صنعت و تجارت بعنوان پیشکسوت ترین دارنده "سایت نمایشگاهی" در منطقه، نقش به سزایی در گسترش صنعت نمایشگاهی در کشور داشته است. برپایی موفقیت آمیز صد ها نمایشگاه بین المللی، تخصصی و اختصاصی طی سالهای اخیر موجبات افزایش اعتبار بین المللی ج.ا.ایران را در بین سازمانهای اقتصادی بین المللی، به ویژه اتحادیه صنعت نمایشگاهی، دفتر بین المللی نمایشگاهها فراهم کرده است. درخشش غرفه های جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاههای جهانی میلان (2015)، آستانه (2017) و کسب جوایز ارزنده در اغلب نمایشگاههای تخصصی بین المللی به سبب طراحی و جذابیت غرفه و ابتکارات ویژه به خوبی نشان می دهد که کشور ما از یک صنعت نمایشگاهی پیشرفته با پیشینه تاریخی ارزشمند برخوردار است .

در سال گذشته علاوه بر برپایی 76 نمایشگاه در سطوح مختلف در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران و شرکت در 10 نمایشگاه بین المللی و اختصاصی در خارج، اقدامات گسترده ای در زمینه افزایش ظرفیت سالنهای نمایشگاهی، نوسازی تاسیسأت و تجهیزات، ارتقای کیفیت برپایی و ارائه خدمات نمایشگاهی، ضابطه مند کردن مقررات مرتبط با نمایشگاهها، بهنگام کردن استانداردهای نمایشگاهی، تدوین برنامه چهارساله فعالیتهای شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و... انجام گرفت و در جهت تکمیل موزه صنعت نمایشگاهی و تهیه شاخصهای رتبه بندی نمایشگاهها و سامان بخشی فعالیتهای این صنعت گام های ارزنده ای برداشته شد .

انتخاب جمهوری اسلامی ایران به ریاست بخش منطقه ای خاورمیانه، آفریقای UFI و عضویت ایران در هیات مدیره این اتحادیه مهم جهانی و همچنین در کمیته اجرایی اکسپوهای جهان BIE به خوبی نشان داد که صنعت نمایشگاهی ایران به سطح بالایی از تجربه، آگاهی، تخصص و مدیریت دست یافته است که می تواند راهنمای خوبی برای ارتقای کیفیت نمایشگاهها و افزایش اثر بخشی آنها در کشورهای منطقه خاور میانه و آسیای مرکزی و قاره آفریقا باشد .

در سال 1397 برپایی بالغ بر 66 نمایشگاه بین المللی، تخصصی و ملی در برنامه فعالیتهای جاری شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران گنجانده شده است .

عناوین انتخابی این نمایشگاهها به گونه ایست که با نیازهای اقتصاد در حال تحول کشور ما از لحاظ دستیابی به فناوریهای پیشرفته، تقویت زیر ساختهای صنعتی، بهره گیری از انرژیهای نوین، حفاظت از محیط زیست و توسعه صادرات و به طور کلی سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی مطابقت دارند .

ضمن آرزوی موفقیت برای فعالان اقتصادی کشور و همکاران پرتلاش و کوشا امیدواریم که بتوانیم در سال جدید در ارتقای کیفیت نمایشگاهها، اجرای برنامه های تدوین شده و تقویت اقتصاد کشور گامهای مؤثرتری برداریم.

حسین اسفهبدی

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل

شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران


١٠:١٨ - چهارشنبه ٨ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٢٩BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.