چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > ایران جزء ۷ کشور برتر تولید کننده طلا و جواهر جهان است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اعلام کرد:

ایران جزء ۷ کشور برتر تولید کننده طلا و جواهر جهان است

حسین زاده گفت: ایران جزء ۷ کشور برتر تولید طلا و جواهر در جهان است.

بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا. ایران با اشاره به افتتاح دوازهمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته  در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران، گفت: ایران جزو هفت کشور برتر طلا و جواهر سازی در جهان است.

وی یادآور شد: ایران در المپیاد جهانی ساخت طلا وجواهر سازی کشور انگلستان سال ۲۰۱۱رتبه پنجم، در المپیادجهانی کانادا سال ۲۰۰۹دیپلم افتخار و رتبه هفتم، درسال۲۰۱۳ در آلمان رتبه دوم و مدال نقره، در سال ۲۰۱۵در برزیل دیپلم افتخار و رتبه پنجم را کسب کرده است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با بیان این مطلب که ما در زمینه ساخت طلا و جواهر سازی در وضعیت مطلوبی در جهان قرار داریم اما در زمینه صادرات  صنعت جواهرسازی و تولید انبوه، دچار ضعف جدی هستیم، خاطرنشان کرد: برپایی این نمایشگاه می تواند تاثیر به سزایی در رشد صادرات در این زمینه داشته باشد.

اسفندیار سیفی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران نیز در حاشیه افتتاح دوازهمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته با بیان این که این نمایشگاه نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته است، گفت: 125 شرکت ایرانی و 5 شرکت خارجی از کشورهای ترکیه، ایتالیا، آلمان، انگلیس و ژاپن در این رویداد حضور دارند که 90 شرکت از آن ها تولید کننده طلا و جواهر ایرانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در دنیا 7 کشور ایتالیا، ترکیه، هند، کره جنوبی، هنگ کنگ، تایلند و ایران جزو تولیدکنندگان برتر طلا و جواهر هستند و ایران می کوشد با افزایش میزان صادرات خود در این زمینه در میان این کشورها به رتبه برتری دست یابد.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته از امروز تا ۲۶ بهمن از ۹ الی ۱۷ میزبان بازدید کنندگان است.

انتهای خبر/


١٠:١٩ - چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٠٧٥    /    تعداد نمایش : ١٢٨٦BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.