چهارشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > توسعه پایدار بدون صنعت ورزش میسر نیست


  چاپ        ارسال به دوست

محتشم امیری در مراسم افتتاح هفدهمین نمایشگاه ورزش:

توسعه پایدار بدون صنعت ورزش میسر نیست

 هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ورزش و تجهیزات ورزشی از 21 تا 24 مهر امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود .

-به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران:

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت نمایشگاهی میلاد نور و برگزارکننده هفدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی، گفت: خداوند متعال را شاکریم که برای هفدهمین سال متوالی و در سال «حمایت از کالای ایرانی» بار دیگر افتخار برگزاری نمایشگاه بین‌المللی «ورزش و تجهیزات ورزشی» را نصیب‌مان کرد .

علی محتشم‌امیری در ادامه اظهار کرد: بی‌شک یکی از عمده‌ترین عوامل توسعه پایدار در هر کشوری سلامت جامعه است که این مهم نیز بدون توجه به بحث ورزش میسر نیست. توسعه ورزش و زیرساخت‌های ورزشی چه در بخش همگانی و چه در بخش ورزش قهرمانی، سال‌هاست که از حد یک تفنن گذشته و تبدیل به یک صنعت شده است .

او افزود: صنعت ورزش که منتج به رشد اقتصادی کشور می شود، واقعیتی است که در کشورهای توسعه‌یافته، به عنوان یک علم مد نظر قرار گرفته است. در واقع اين كشورها با صادرات فن‌آوري ورزشي به ديگر كشورها، توانسته‌اند سود قابل ملاحظه‌اي را به‌دست آورند. محتشم‌امیری اين صنعت را دارای پتانسیل قوی برای صادرات انواع تجهيزات و محصولات ورزشي، ورزشكاران و مربيان ورزشي به ساير كشورها خواند و اضافه کرد: کشورها با اين اقدامات موفق شده‌اند ضمن افزايش اشتغال و ارزآوري، باعث توسعه اقتصادي سرزمین خود شوند. بنابراین امروزه ورزش در جهان به عنوان يك صنعت پول‌ساز و جذاب مي‌تواند بسياري از مشكلات اقتصادي و فرهنگي هر جامعه‌اي را برطرف کند .

مسئول برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ورزش و تجهیزات ورزشی ادامه داد: در كنار ورزش، مي‌توان صنعت گردشگري را توسعه داد و با جذب سرمايه‌هاي كلان در اين زمينه اقتصاد كشور را شكوفا كرد. از همین رو، شرکت نمایشگاهی «میلادنور» با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارت ورزش و جوانان، اقدام به برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ورزش و تجهیزات ورزش (SPORTEX 2018) کرده است تا با معرفی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کشور در زمینه تولید، بازرگانی و خدمات مربوط به صنعت ورزش، گامی بلند بردارد .

وی خاطرنشان کرد: ایجاد بسترهای مناسب به منظور ترغیب افراد یا واحدهای تجاری جهت سرمایه‌گذاری، بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های موجود، ایجاد زمینه‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی در حوزه موضوعات نمایشگاه، آشنایی دست‌اندرکاران و ذی‌نفعان با محصولات، نوآوری‌ها و ظرفیت‌های موجود در سایر کشورها، تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی در راستای اقتصاد مقاومتی، ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو، بهبود فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به منظور آشنایی بهتر با نیازهای بازار مصرف، ارتقای کیفیت محصولات و خدمات ورزشی، فراهم‌کردن زمینه مناسب جهت ارائه آخرین دستاوردهای نوین علمی، پژوهشی و صنعتی در حوزه های مختلف صنعت ورزش، اتوماسیون صنعتی و رشته‌های مرتبط و تقویت ارتباط بین دانشگاه‌ها و صنایع و مراکز علمی، دانش‌بنیان‌کردن صنعت ورزش و... از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است . 


١٧:١١ - شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ١٤١٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٨٣UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.