سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > جشن امضای کتاب «مدیریت جامع نمایشگاهی» برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

هم‌زمان با اختتامیه استالکس 2018؛

جشن امضای کتاب «مدیریت جامع نمایشگاهی» برگزار شد

رویداد بین‌المللی صنعت نمایشگاهی STALLEX از یکم تا چهار شهریور در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب پذیرای علاقه‌مندان به صنعت نمایشگاهی بود.

- به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران :

هم‌زمان با اختتامیه استالکس 2018، جشن امضای کتاب «مدیریت جامع نمایشگاهی» نوشته مهندس حسین میرظفرجویان نیز برگزار شد. مدیریت جامع نمایشگاهی کتابی جامع در زمینه صنعت نمایشگاهی است که سیر تحول تاریخی این صنعت از آغاز تا کنون را بررسی می‌کند. نویسنده، ابتدای کتاب زمینه‌های تاریخی و اجتماعی پیدایش فضاهای نمایشگاهی را بررسی کرده و سپس به تعریف فضای نمایشگاهی پرداخته است.

نمایشگاه‌ها همواره از عوامل اصلی و موثر توسعه صادرات غیرنفتی و ابزاری کارآمد در جهت پیشبرد امور اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به حساب می‌آیند. امروزه گرچه نمایشگاه‌ها به‌عنوان محلی برای بازاریابی و توسعه تجارت کاربرد روز افزونی دارند، اما نباید بعد ارتباطی نمایشگاه را به دلیل ابعاد اقتصادی آن، فراموش کرد. زیرا بعد ارتباطی همچون یک کانال ارتباطی و کارکردی، جهت انتقال مفاهیم، اطلاعات و آگاهی به مخاطبان نقش‌آفرینی می‌کند. مهندس میرظفرجویان نیز با اشاره به این موضوعات در کتاب مدیریت جامع نمایشگاهی، انواع نمایشگاه‌ها را معرفی کرده و از مزایای برگزاری نمایشگاه نوشته است. او به ارتباط بین نمایشگاه و صادرات تاکید و مسیر تاریخی نمایشگاه‌ها در جهان و ایران را دنبال کرده و سپس از تاثیر نمایشگاه‌ها در اقتصاد کشورها سخن به میان آورده است.

علاوه بر این، یکی از موارد مهمی که در برگزاری نمایشگاه‌ها می‌توان به آن پرداخت، بازاریابی است که مهندس میرظفرجویان در تالیف جدید خود به تفصیل درباره آن توضیح داده است. از همین رو مدیریت جامع نمایشگاهی که جشن امضای آن در افتتاحیه استالکس 2018 برگزار شد، کتابی است که فعالان مختلف اقتصادی می‌توانند با استفاده از آن بازدهی بالاتر و نتیجه بیشتری از حضور خود در نمایشگاه‌ها بگیرند و نه به عنوان یک آماتور، بلکه یک غرفه‌دار یا برگزارکننده حرفه‌ای نمایشگاه‌ها، به حضور خود در این صنعت جذاب ادامه دهند.

همچنین در پایان از مهندس میرظفرجویان به همین واسطه تقدیر و لوحی به ایشان اهداء گردید.١٤:٠٥ - شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ١٣٧٤    /    تعداد نمایش : ٦٨٢UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.