پنج شنبه ١٨ خرداد ١٤٠٢
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > رشد تبادل اقتصادی ایران با میزبان جام جهانی


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان توسعه تجارت مطرح کرد؛

رشد تبادل اقتصادی ایران با میزبان جام جهانی

 

علیرضا پیمان‌پاک نمایشگاه‌های تخصصی ایران در دوحه قطر به مناسبت جام جهانی را فرصتی مناسب برای افزایش کالاهای صادراتی به این کشور از سوی ایران دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی، علیرضا پیمان‌پاک رئیس سازمان توسعه تجارت در دومین همایش آشنایی با بازار قطر و معرفی نمایشگاه‌های تخصصی ایران در دوحه به مناسبت جام‌جهانی پیش‌رو که در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی برگزار شد،گفت: توسعه تجارت با قطر دو ویژگی دارد: نخست بحث صادرات محصولات است. در سازمان توسعه تجارت چند نمایشگاه را به عنوان بازار هدف انتخاب کرده‌ایم، به طور مثال در روسیه، شرق آسیا، آفریقا و کشورهای همسایه که یکی اهداف اصلی هم بازار قطر است. معمولا یک یا دو رویداد خاص را انتخاب می‌کنیم و با حمایت‌های همه جانبه دولت روی آنها متمرکز می‌شویم.

وی نمایشگاه پیش رو قطر را فرصتی برای زمینه سازی توسعه تجارت با این کشور قلمداد و مطرح کرد: این نمایشگاه که در بازه زمانی مناسبی برگزار می‌شود، میتواند منجر به عقد قرارداد برای جام جهانی باشد. طبق بررسی های دقیق، قطعا قطری ها در دوره جام جهانی با مشکل کمبود کالا مواجه خواهند شد. بنابراین سفر رئیس جمهور به قطر و همچنین سفر امیر قطر به ایران را میتوان فرصت مناسبی برای جذب منابع مالی و مشارکت های تجاری با این کشور برشمرد.

پیمان‌پاک ادامه داد: قطعا در شرایط فعلی قطری‌ها در پروژه های نفت، گاز، پتروشیمی و راهسازی ورود نمی‌کنند اما از پروژه‌های کوچک که میتواند برایشان برند ایجاد کند، به خوبی استقبال کردند.  

به گفته او مشوق های صادراتی سال ۱۴۰۱ به این نمایشگاه تخصیص یافته است. همچنین پیاده سازی صرافی و هماهنگی با چند بانک قطری انجام شد تا با هزینه پایین ارز انتقال یابد.

این مقام مسئول تاکید کرد: حضور در نمایشگاه قطر و استفاده از جام جهانی فرصت بسیار خوب برای تجارت با این کشور است.٠٨:٣٢ - دوشنبه ٧ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٣٠٦٠    /    تعداد نمایش : ٢١٦٦BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.