پنج شنبه ١٨ خرداد ١٤٠٢
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > همایش معرفی نمایشگاه‌های اختصاصی- تخصصی جمهوری اسلامی ایران - دوحه برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی؛

همایش معرفی نمایشگاه‌های اختصاصی- تخصصی جمهوری اسلامی ایران - دوحه برگزار شد

به مناسبت جام جهانی ۲۰۲۲ قطر همایش معرفی نمایشگاه‌های اختصاصی-تخصصی در تالار مروارید نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی،همایش معرفی نمایشگاه‌های اختصاصی-تخصصی جمهوری اسلامی ایران در دوحه، دوم شهریور ماه با حضور دکتر دهقانی سفیر ایران در قطر، رازدار مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی، پیلتن مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت و مسئولان مرکز تجاری ایران و قطر، رایزن بازرگانی ایران در قطر و نمایندگان بخش خصوصی در سالن خلیج فارس برگزار شد.

پیلتن، مدیر کل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت در این همایش گفت: بازار قطر به دلیل مجاورت دو کشور یکی از مهمترین بازارهای صادراتی ایران محسوب می شود. وی افزود:در ماه‌های گذشته فرصت‌هایی برای توسعه تجارت بین دو کشور فراهم شده است. برنامه هایی از جمله برگزاری نمایشگاه برای استفاده بهتر از بازار قطر را در دستور کار خود قرار داده است.

دهقانی سفیر جمهوری اسلامی در قطر با تاکید بر نقش قطر در تحولات منطقه ای گفت: شرایط اقتصادی قطر نسبت به سال های گذشته تغییر کرده است.
وی افزود: فعالان اقتصادی و بازرگانان باید با شناخت و مطالعه دقیق به بازار قطر ورود نمایند. او ادامه داد: با برداشته شدن موانع از سر راه تجار، شاهد گسترش روابط اقتصادی ایران و قطر خواهیم بود.

عبدالخانی رایزن بازرگانی ایران در قطر گفت: یکی از موضوعات مهم برای سازمان توسعه تجارت، بازگشایی مرکز تجاری ایران و قطر است. وی افزود: قطر کشوری است که درآمد سرانه بالایی دارد و به همین دلیل به هر کالایی اجاره ورود نمی‌دهند. کالا‌هایی وارد بازار قطر می شود که از استانداردهای لازم برخوردار باشند.

توتونچی رئیس اداره دوم وزارت امور خارجه نیز گفت: از نظر سیاسی روابط ما با قطر در بهترین حالت قرار دارد و می توان گفت بیشتر نمود روابط ما با کشور های همسایه با کشور قطر است. وی تاکید کرد: روابط بخش سیاسی باید تسهیل کننده حضور تجار در بازار اقتصادی قطر باشد.

هومن رازدار مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی در ادامه جلسه گفت: به دلیل درخواست های زیاد از سوی شرکت ها و فعالان اقتصادی کشور، برگزاری نمایشگاه های اختصاصی ایران در قطر را برنامه ریزی کردیم.

وی با اشاره به وضعیت خاص قطر در آستانه برگزاری جام جهانی تصریح کرد: با توجه به این موضوع، هزینه ها نیز در این کشور افزایش یافته است و مقایسه هزینه های قطر با اروپا در شرایط کنونی منطقی نیست.رازدار افزود: با تصمیم مشترک سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه ها، مجری برگزاری این رویدادها از کشور قطر انتخاب شده است تا هزینه تمام شده برای حضور شرکت کنندگان در نمایشگاه کاهش یابد.

 


١٣:٠٠ - پنج شنبه ٣ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٣٠٥٤    /    تعداد نمایش : ٥٨٩BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.