پنج شنبه ١٨ خرداد ١٤٠٢
صفحه اصلی > اخبار > اخبار نمایشگاههای خارجی 
اخبار > اولین جلسه برنامه ریزی بین المللی(IPM)


  چاپ        ارسال به دوست

در اکسپو اوزاکا(کنسای)2025 ؛

اولین جلسه برنامه ریزی بین المللی(IPM)

نمایندگان بیش از یکصدکشور، در اولین جلسه برنامه­ ریزی بین المللی(IPM) با هدف آماده شدن برای اکسپو 2025 اوساکا، کنسای،  در 26- 27 اکتبر 2022 گرد هم آمدند. 900 روز مانده به گشایش اکسپو بعدی، این جلسه فرصتی برای برگزارکنندگان اکسپو، مقامات دفتر اکسپوهای جهانی(BIE) ، نمایندگان کشورهای شرکت کننده و سازمان های بین­ المللی  فراهم کرد تا پیشرفت و فرایند آماده شدن برای این رویداد را بررسی نمایند.

اجلاس IPM، اولین جلسه از چندین جلسه ای است که قبل ازگشایش اکسپو در 13 آوریل 2025 برگزار خواهد شد و طی آن کشور میزبان و شرکت کنندگان در مورد پیشرفت ساخت پاویون های اکسپو، محتوا و عملکرد همکاری می کنند.  و در ارتباط با موضوع اکسپو " طراحی جامعه آینده برای زندگی بشر" و جنبه های فنی طرح جامع، ساخت پاویون ها، لجستیک و عملیات و همچنین مشارکت در اکسپو مجازی برگزار شد.

اجلاس IPM شامل بازدیدی از سایت 11 هکتاری اکسپو در جزیره یومشیما بود، جایی که عملیات زیربنایی به خوبی پیش می رود و قطعه های زمین (plot) سال آینده برای بهره برداری آماده خواهند بود. سایت اکسپو که " آزمایشگاه زنده بشر" نام دارد ، شامل سه منطقه اصلی است:  جهان پاویون ، جهان آب و جهان سبز که دورتادور آن حلقه ی بزرگ چوبی کشیده شده است.

پاویون های شرکت کننده های رسمی در بخش«جهان پاویون» ساخته خواهند شد، بخشی که شامل سه حوزه است: نجات زندگی بشر، قدرت بخشیدن و پیوند زندگی بشر.

کشورهای آذربایجان، برزیل، جمهوری چک، آلمان، مجارستان، هلند، لهستان، قطر و عربستان سعودی، اولین کشورهای بودند که قرارداد مشارکت خود را امضا کردند و جزئیات مربوط به مشارکت خود را شامل موضوع، متراژ و محل پاویون، تعیین کردند.

در این نشست رازدار، نماینده جمهوری اسلامی ایران و مدیر عامل نمایشگاههای بین المللی حضور داشتند.

 


١٦:٢٤ - دوشنبه ١٦ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٣٠٩٧    /    تعداد نمایش : ٧٢٣BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.