دوشنبه ٠٦ تير ١٤٠١
صفحه اصلی > اخبار > اخبار نمایشگاههای داخلی 
اخبار > صنعت دارویی کشور با تکیه بر توان داخلی متخصصان در مسیر خودکفایی و صادرات قرار دارد


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از جشنواره دارویی گفت:

صنعت دارویی کشور با تکیه بر توان داخلی متخصصان در مسیر خودکفایی و صادرات قرار دارد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بين المللی ج.ا.ايران، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همراه دکتر حسن زمانی مشاور وزیر صنعت – معدن و تجارت، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بين المللی ج.ا.ايران ، روز پنجشنبه ۲۹ مهرماه از جشنواره فارمکس (دارویی) بازدید به عمل آوردند.

محمدعلی زلفی گل در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در این بازدید شاهد نوآوری ها و دستاوردهای دانشمندان و متخصصان داخلی در صنعت داروسازی بودیم.

وی افزود: در راستای دستیابی به خودکفایی تولید دارو در کشور، بسترهای سخت افزاری اعم از تکنولوژی دستگاه‌ها و سیستم‌هایی تولید دارو به دست متخصصان توانمند داخلی توسعه یافته اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: امیدوارم که به زودی ضمن رفع نیازهای داخلی، شاهد صادرات اقلام دارویی به کشورهای منطقه باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پژوهشگران و مدیران صنعت دارویی کشور با تکیه بر توان داخلی در راستای توسعه و خودکفایی این صنعت گام بر می دارند که برای همه آن ها آرزوی سلامتی و توفیق بیشتر را خواستارم.

گفتنی است؛ جشنواره فارمکس (دارویی) با حضور ۸۸ شرکت داخلی فعال در زمینه تولید مواد اولیه دارویی و شیمیایی از ۲۷ تا ۲۹ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

انتهاي خبر/


١٥:٠٦ - جمعه ٣٠ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٢٧٣١    /    تعداد نمایش : ٥٢٨BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.