سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩
اثرشناسی نیم قرن تسهیل گری صنعت نمایشگاهی
تاریخ ثبت : 1395/08/05
طبقه بندي :
,,

" اثرشناسی نیم قرن تسهیل گری صنعت نمایشگاهی "

تاليف: محمد سعادتی پور - مشخصات نشر: سی سخت: فرهنگ مانا - نوبت چاپ: اول - سال چاپ: 1395 - 191 صفحه: مصور (بخش رنگی) - موضوع: نمایشگاه ها، ایران، تاریخ -  قیمت 700000 ريال


درباره نویسنده:

محمد سعادتی پور، نویسنده کتاب های پدیدار شناسی نمایشگاه های جهانی، نقش تبلیغات در صنعت نمایشگاهی و کتاب مصور ایران در تصاویر، فعالیت های نمایشگاهی خود را از سال 1370 با سمت کمک کارشناس در واحد سمعی – بصری مرکز تویعه صادرات ایران آغاز نمود. بعد از دو سال به سمت مسئول پیام رسانی برگزیده شد. در سال 78 کارشناس سمعی – بصری و بعد از آن کارشناس مسئول سمعی – بصری گردید. در سال 82 به پاس خدمات دلسوزانه و تعهد مسئولانه و حسن انجام وظایف محوله، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل گردید که در این سمت نیز حداکثر توان خود را برای انجام امور نمایشگاهی به کار گرفت. در اوایل دولت دهم از وی خواسته شد که مجدداً مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل را بر عهده گیرد که وی بنا به دلایلی از این کار امتناع ورزید و مدیر نمایشگاه های داخلی شد که این مهر تاییدی بر فعالیتهای ارزشمند محمد سعادتی پور بود. در سال 92 طی حکمی به سمت مشاور معاون وزیر و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران منصوب شد که تاکنون در این سمت خدمت رسانی کرده است. از جمله اقدامات وی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • احیای فعالیت کیوسک های اطلاع رسانی بعد از ده سال وقفه
  • افتتاح موزه نمایشگاه در سال 94 با توجه به توقف این پروژه در سالهای قبل و رفع محدودیت ها و موانع پیش رو
  • راه اندازی مجدد سیستم ثبت نام از بازدیدکنندگان از نمایشگاه (Registery) که در زمان مدیریت ایشان در نمایشگاه های داخلی در سال 91-90 آغاز شد ولی به دلایل نامعلومی برای چندین سال متوقف گردید.
  • تجهیز نمودن کلیه سالن های همایش تحت پوشش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی جهت برگزاری مراسم، همایش ها و کنفرانس های جانبی
  • پوشش خبری مناسب وقایع مربوط به صنعت نمایشگاهی و همچنین اخبار مربوط به نمایشگاه های برگزار شده و تعامل دو سویه با رسانه ها و خبرگزاری ها

وی همچنین در پنج دوره برگزاری نمایشگاه های اختصاصی کشورمان در عربستان به عنوان مدیر اجرایی حضور داشته است. همچنین در زمان برپایی نمایشگاه های بین المللی در کشورهایی نظیر امارات متحده عربی، هندوستان، فرانسه و قطرف به عنوان نماینده شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در سمت مدیر اجرایی انجام وظیفه کرده است.

سعادتی پور همچنین عضو کمیته اجرایی شورای اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیته تبلیغات اکسپوی 2010 شانگهای و 2015 میلان و مدیر غرفه (پاویون) ایران در دو اکسپوی 2005 آیچی ژاپن و 2010 شانگهای چین بوده است.از وی مقالاتی در روزنامه های همشهری، صمت، آسیا، اقتصاد نمایشگاه و دنیای اقتصاد به چاپ رسیده است.

سعادتی پور در عرصه هنری (عکاسی) نیز مشغول فعالیت بوده و دارای مدرک درجه 3 عکاسی می باشد. علاقمندان به هنر عکاسی می توانند از سایت ایشان به نشانی www.axban.com دیدن نمایند .

تعداد نمایش : 4448
BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.