شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > سیاست تهاتر فضای نمایشگاهی با کشورهای خارجی در دستور کار


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاهها عنوان کرد

سیاست تهاتر فضای نمایشگاهی با کشورهای خارجی در دستور کار

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین زاده عصر روز شنبه در جلسه شورای معاونین وزیر صمت که در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد گزارشی از عملکرد دو ماه و نیمه اش در شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران ارائه کرد و گفت: توجه به برگزاری نمایشگاههای تخصصی به ویژه در حوزه نوآوری، حمایت از شرکتهای دانش بنیان و ارائه تسهیلات از جمله کارهایی است که در تقویم نمایشگاهی سال 98 مجددانه در دستور کار قرار دارد .

وی همچنین به ضرورت تقویت برپایی نمایشگاههای خارجی اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش هزینه های مشارکت در نمایشگاههای خارجی و نقش این نمایشگاهها در توسعه بازار صادراتی به دنبال آن هستیم تا با انعقاد تفاهم نامه با کشورهای خارجی از جمله کشورهای همسایه زمینه را برای تهاتر فضای نمایشگاهی و کاهش هزینه های حضور شرکتهای ایرانی فراهم کنیم .

پیگیری حل گره های ترافیکی نمایشگاه بین المللی تهران، دسترسی به حمل و نقل آسانتر و ایجاد پارکینگ طبقاتی خبرهای دیگری بود که مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به آن اشاره کرد و افزود: شرکتهای ایرانی قابلیتهای بسیار خوبی برای حضور در نمایشگاههای خارجی دارند، به عنوان مثال طی دیدارها و ملاقاتهایی که در نمایشگاه صنعت ساختمان ازبکستان داشتم مشخص شد که شرکتهای ایرانی در حوزه سیمان به دلیل کیفیت مطلوب کالای خود را با قیمت بالاتر از مشابه کشورهای دیگر وارد بازار ازبکستان میکنند .

حسین زاده در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از عملکرد شرکت سهامی نمایشگاهها در برپایی نخستین پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی-تخصصی صنعت ساختمان تاشکند با عنوان UZBUILD ارائه کرد .

وی گفت: در این نمایشگاه سند همکاریهای دوجانبه نمایشگاهی با هدف توسعه روابط تجاری با طرف ازبک به امضاء رسید و شرکت سهامی نمایشگاهها برای نخستین بار در دوره فعالیتهای نمایشگاهی برون مرزی به عنوان سازمان دهنده برتر پاویون ملی در یک نمایشگاه خارجی انتخاب شد .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران همچنین به دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان هم اشاره کرد و افزود: به دنبال رایزنی برای راه اندازی خط هوایی مستقیم بین ایران و ازبکستان در راستای تسهیل در روابط تجاری هستیم .

در این جلسه رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به تغییراتی قابل لمس که طی دو تا سه ماه اخیر در نمایشگاه بین المللی تهران رخ داده اشاره کرد و از زحمات بهمن حسین زاده به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت تقدیر و تشکر نمود .

انتهای خبر/


١٥:٢٩ - يکشنبه ١٩ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ١٥٨٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٤٨UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.