شنبه ٢٩ مرداد ١٤٠١
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > وزیر صمت: ظرفیت های فراوانی برای توسعه روابط ایران و سوریه وجود دارد


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر صمت: ظرفیت های فراوانی برای توسعه روابط ایران و سوریه وجود دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در سفر به سوریه گفت: ظرفیت های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران به نقل از خبرگزاری ایران پرس، سید رضا فاطمی امین افزود: در جریان سفر به سوریه پیشنهادهای خوبی متناسب با ظرفیت ها و شرایط دو کشور خواهیم داشت که نقطه عطف مهمی برای روابط دو کشور به شمار می رود.

محمد سامر الخلیل وزیر اقتصاد و بازرگانی خارجی سوریه در پی استقبال از فاطمی امین گفت: دیدار هیات ایرانی از سوریه در چارچوب ادامه همکاری و همبستگی میان دو طرف برای تقویت روابط در زمینه های مختلف انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد که این سفر بر جنبه اقتصادی در زمینه های تجاری، صنعتی و سرمایه گذاری متمرکز است.

وزیر سوری همچنین اظهار داشت که سفر هیات ایرانی با دیدارهای مهمی در سطح رسمی و همچنین افتتاح دومین نمایشگاه تولیدات ایران در دمشق با مشارکت ۱۶۴ شرکت ایرانی از بخش های مختلف و نیز انتقال تجربیات و توانمندی های فراوان ایران در زمینه های متنوعی همراه خواهد بود که سوریه به آنها نیاز دارد.

وی همچنین گفت: این دیدارها فرصت بررسی قانون سرمایه گذاری و نیز مهمترین فرصت های سرمایه گذاری در سوریه را فراهم خواهد ساخت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت روز یکشنبه در صدر یک هیات بلندپایه اقتصادی وارد سوریه شد و از سوی وزیر اقتصاد این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

انتهای خبر/٠٨:٤٢ - دوشنبه ٨ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٢٨٠٠    /    تعداد نمایش : ١٩١٣BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.