چهارشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار > اخبار نمایشگاههای داخلی 
اخبار > ماشین آلات نمایشگاه قیر تحریم نیستند


  چاپ        ارسال به دوست

میرسلیم مطرح کرد:

ماشین آلات نمایشگاه قیر تحریم نیستند

رییس کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ماشین آلات نمایش داده شده در نمایشگاه قیر هیچکدام تحریم نیستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، مصطفی میرسلیم رییس کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت، عایقها و ماشین آلات وابسته گفت: خوشبختانه صنعت نفت و صنایع پایین دستی آن از مزیت های اصلی کشور است و ما توانسته ایم به نیاز داخل را در این زمینه تامین کنیم.

وی با بیان اینکه تحریم ها موجب شده که در برخی از موارد دچار مشکل شویم، افزود: از سال ۹۲ و با اجرای سیاست های مرتبط با اقتصاد مقاومتی ما توانسته ایم بر تحریم ها غلبه کنیم و شاهد ساخت ماشین آلات در حوزه صنایع پایین دستی نفت هستیم که از نمونه های خارجی پیشرفته تر بوده و تعدادی از آن ها را در این نمایشگاه شاهد هستیم.

ناظر عالیه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با اشاره به افرایش میزان صادرات در این زمینه، تصریح کرد: لازم است که با تجدید نظر در مقررات مرتبط با صادرات در دوره تحریم ها بتوانیم بر میزان صادرات در این حوزه بیافزائیم.

وی یادآور شد: این محصولات هیچ کدام دچار تحریم نیستند اما در جابجایی پول مشکلاتی وجود دارد که در سطوح کلان و جزئی تلاش می شود تا این مشکلات حل شوند و برخی از این شرکت ها هم توانسته اند این مشکلات را حل کنند.

انتهای خبر/


١٢:٠٧ - پنج شنبه ٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٠٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٠٩BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.