سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار > اخبار نمایشگاههای داخلی 
اخبار > هدف از برگزاری نمایشگاه ها توسعه صادرات محصولات نهایی است


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست معاونت صنایع وزارت صمت مطرح کرد:

هدف از برگزاری نمایشگاه ها توسعه صادرات محصولات نهایی است

صادقی نیارکی گفت: هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری نمایشگاه ها افزایش فروش محصولات به جای مواد خام است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، مهدی صادقی نیارکی سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با استقبال و همراهی بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین الملل ج.ا.ایران از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست بازدید کرد.

وی پس از بازدید از این نمایشگاه گفت: ایران پلاست یک نمایشگاه زنجیره ارزش است زیرا که از صنایع بالادستی، میان دستی، محصول نهایی و محصولات کمکی در آن حضور دارند و مدلی برای توسعه محسوب می شود.

صادقی نیارکی با بیان این که ایران پلاست مظهر توسعه براساس زنجیره های ارزشی است، افزود: اولین نکته مورد توجه در این نمایشگاه استاندارد آن است که با استانداردهای جهانی مطابقت دارد.

سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: در نمایشگاه ایران پلاست کسانی که در زنجیره ارزش قرار گرفته اند با استفاده از جلسات B2B با هم به مشارکت می پردازند و امکان توسعه صادرات را فراهم می کنند.

وی با تاکید براین نکته که عمده ترین هدف این نمایشگاه توسعه صادرات است، خاطرنشان کرد: نمایشگاهی به هدف خود می رسد که صادرات غیر نفتی را افزایش دهد و غرفه داران در ایران پلاست و تولید کنندگان آن تاکید داشتند که اگر نرخ ارز در همین میزان باشد و برخی از محدودیت ها بر سر راه صادرات برداشته شود، صادرات مصنوعات رشد خواهد داشت.

صادقی نیارکی هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری نمایشگاه ها را افزایش فروش محصولات به جای مواد خام اعلام کرد.

اقدام مبارک افتتاح گمرک در نمایشگاه بین المللی

وی در پایان با اشاره به همکاری گمرک و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: افتتاح ساختمان گمرک در نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی ایران اقدام بسیار مبارکی است و به برگزاری بهتر نمایشگاه ها کمک خواهد کرد به گونه ای که حقوق ورودی، ترانزیت و ترخیص کالاها را برای نمایشگاه ها را تسهیل می کند.

انتهای خبر/


١٣:٠٢ - چهارشنبه ٣ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٨٧٥    /    تعداد نمایش : ٩٥٤BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.