دوشنبه ٠٦ تير ١٤٠١
صفحه اصلی > اخبار > اخبار نمایشگاههای داخلی 
اخبار > پیام دکتر زمانی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی نمایشگاه ها


  چاپ        ارسال به دوست

پیام دکتر زمانی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی نمایشگاه ها

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، همزمان با فرا رسیدن روز جهانی نمایشگاهها دکتر حسن زمانی مشاور وزیر صنعت – معدن و تجارت، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران پیامی را ارسال نمودند که متن این پیام به شرح زیر است:

فرارسیدن روز ۲ ژوئن ۲۰۲۱ روز جهانی نمایشگاه ها را به همه فعالان صنعت نمایشگاهی که با زحمات و تلاشهای خستگی ناپذیر و شایان تقدیر خود علیرغم سخت ‌ترین شرایط مشعل نمایشگاه ها را فروزان نگه داشته‌اند تبریک می‌گویم.

در سال ۲۰۲۰ همه‌گیری ویروس کرونا زیان های هنگفتی به همه بخش‌های اقتصادی جهان- به ویژه صنعت نمایشگاهی - که مهمترین و موثرترین ابزار بازاریابی و رونق صنعتی محسوب می‌شود وارد کرد. زیان ۲۲۴ میلیارد دلاری نمایشگاهها از این ویروس - در طول تاریخ بی سابقه بوده است.

 خوشبختانه اتحادیه جهانی صنعت نمایشگاهی با همکاری سازمان جهانی بهداشت و مراکز مهم نمایشگاهی اروپا در کوتاه ترین مدت ممکن - با تهیه و ابلاغ دقیق ترین پروتکل های بهداشتی و ایمنی در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ موفق شدند از تعطیلی، تعویق یا لغو نمایشگاهها جلوگیری کنند که این اقدام شایسته نهایت سپاسگزاری و قدردانی است.

شرکت سهامی نمایشگاههای بین ‌المللی جمهوری اسلامی ایران نیز در سال گذشته با رعایت پروتکل های بهداشتی و ایمنی به طور کامل و دقیق موفق شد بیش از نیمی از نمایشگاه های مندرج در تقویم نمایشگاهی خود را که در رونق اقتصادی و توسعه صادرات کشور واجد اهمیت بودند برگزار کند. این نمایشگاه های تخصصی صرفاً برای بازدید صاحبان صنایع، بازرگانان کارشناسان اختصاص داشت.

 در سال جاری به سبب کاهش مداوم گسترش ویروس کرونا برگزاری بالغ بر 97 نمایشگاه تخصصی بین المللی در تقویم نمایشگاهی ما پیش‌بینی شده است که صاحبان صنایع و بازرگانان ایرانی و شرکتهای خارجی با عرضه ی آخرین دستاوردهای صنعتی و تکنولوژیکی خود در آنها شرکت خواهند کرد .

در روز جهانی نمایشگاه ها به طرق مختلف کوشش خواهیم کرد که:

1.     از همه افراد یا شرکت هایی که فعالیت های آنان در رونق نمایشگاه ها یا تداوم فعالیت های نمایشگاهی موثر بوده است قدردانی کنیم.

2.      از طریق فرهنگ سازی نقش نمایشگاهها را در خروج اقتصاد کشور از رکود و تداوم رونق آن به آگاهی همه فعالان اقتصادی برسانیم و گسترش هر چه بیشتر این ابزار مهم بازاریابی کمک کنیم.

3.     مشکلات و چالشهای صنعت نمایشگاهی کشور را در بعد ملی و بین المللی ( رفع تعلیق عضویت صنعت نمایشگاهی کشور در اتحادیه جهانی صنعت نمایشگاهی UFI ) را در گسترش کیفی فعالیتهای خود شناسایی و برای برطرف کردن آنها راه ‌حل ‌های منطقی و اجرایی به قوه مقننه یا مسئولان دیگر ارائه نماییم.

بار دیگر وظیفه خود می‌دانم مراتب قدردانی و سپاسگزاری خود را نسبت به همه افراد، شرکت ها و سازمان ها، اتحادیه داخلی و بین المللی که به طرق گوناگون را درون بخشی صنعت نمایشگاهی یا رفع مشکلات آن تاثیر گذار بودند ابراز دارم.

حسن زمانی

مشاور وزیر صنعت – معدن و تجارت،

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل

شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/


١٤:٠٢ - يکشنبه ٩ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٢٥٤٧    /    تعداد نمایش : ٩٩٣BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.